Mozgáskorlátozottak Szabolcs-Szatmár-Bereg
Megyei Egyesülete

FIGYELEM: A honlap szerkesztése, megújítása folyamatban!

kepek/tamogatoszolgalat/IMG_1787.JPG

kepek/tamogatoszolgalat/IMG_1794.JPG

kepek/tamogatoszolgalat/IMG_1795.JPG

kepek/tamogatoszolgalat/IMG_1786.JPG

Egyesületi elérhetőségek:

4400 Nyíregyháza, Tiszavasvári út 41. Pf.: 173.

Esély centrum „A” épület

Telefon: (42) 504-835, (42) 410-522,

Fax:(42) 410-277

Számlaszám:

OTP Nyíregyháza 11744003-20023797

Adószám: 19392758-1-15

E-mail:szszbegy@meosz.hu

"Nefelejcs" Szociális Alapszolgáltatási Központ- Támogató szolgálat

Fenntartó:

Balogh Zoltánné Elnök

Tel: 20/326-0485

Intézményvezető:

Sitkuné Técsy Éva

Tel: 20/930-8725

E-mail: sitkuneevi@freemail.hu

Szolgáltatásainkat valamennyi fogyatékossági csoportba tartozó, Nyíregyháza közigazgatási területén belül élő személy (mozgássérült, látássérült, hallássérült, értelmi fogyatékos, autista, halmozottan fogyatékos) veheti igénybe.

kepek/tamogatoszolgalat/IMG_1785.JPG

A Támogató Szolgálat elsődleges, minden tevékenységet meghatározó feladata a prevenció, az önálló életvezetés támogatása, igazodva a szolgáltatást igénybevevő életkorához, fogyatékossága típusához, mértékéhez, élethelyzetéhez és képességeihez.

Szolgáltatásaink

Személyi segítségnyújtás

• személyi higiéné biztosítása,

• egészségügyi tanácsadás és felügyelet,

• vérnyomás- és vércukormérés,

• gyógyszerek felíratása, kiváltása, adagolása orvosi előírás szerint,

• betegkísérés háziorvoshoz, fogászati kezelésre, egészségügyi szakrendelésre,

• segítségnyújtás bevásárlásban, egyéb hivatalos ügyek intézésében.

Személyi segítségnyújtás térítési díjairól az Egyesület székhelyén az Intézményvezetőnél tájékozódhat:

Információnyújtás

A fogyatékossággal élőket érintő jogszabályokról, speciális rendelkezésekről;  a fogyatékossággal élő emberek érdekvédelmi és szolgáltató szervezeteiről; önkormányzati és egyéb hivatalos ügyekben.

A tájékoztatás módja az egyesület székhelyén, a hét minden munkanapján személyesen és telefonon

Speciális személyszállítás:

Gépjárművünk 8 fő speciális (ezen belül 2 fő kerekesszékes) szállítását biztosítja. 4+3 pontos biztonsági övvel, elektromos emelőszerkezettel, igény szerint személyi segítővel valósítjuk meg a fogyatékossággal élők akadálymentes és biztonságos szállítását. Fekvőbeteg biztonságos szállításhoz rendelkezünk, az ahhoz szükséges tárgyi és személyi feltételekkel. Ezen kívül egy Opel Zafira típusú személygépjármű is rendelkezésre áll a nem súlíosan fogyatékos személyek szállítására.  A szállításnál igény szerint , illetve szakorvosi javaslatra személyi segítőt biztosítunk.

IMG_1797.JPG
  • Egészségügyi intézményekbe (szűrővizsgálatok, kontrollvizsgálatok, laborvizsgálatok, rehabilitációs- fizikoterápiás kezelések),

• gyógycipő-művégtag méretfelvételre történő szállítás,

• hivatalokba történő szállítás,

• munkahelyre, oktatási intézményekbe történő szállítás,

• közösségi, kulturális, családi rendezvényekre történő szállítás,

• Egészségügyi Centrumban történő kezelésekre (szolárium, masszázs, gyógytorna stb.),

• egyéb szállítási igények.

A lift és rámpa nélküli lakóházak, közintézmények esetén, a lépcsőn való biztonságos le- és feljutás biztosítása érdekében lépcsőn járó szerkezettel nyújtunk segítséget sorstársaink számára. Szállítási megrendelés esetén lehetőség szerint előre szíveskedjenek jelezni, amennyiben nem akadálymentes az épület.

A speciális személyszállítás térítési díjáról

az Egyesület székhelyén az Intézményvezetőnél tájékozódhat

Szociálisan rászorult aki:

-magasabb összegű családi pótlékban vagy

- fogyatékossági támogatásban, vagy
- vakok személyi járadékában részesül.

A tájékoztatás módja az egyesület székhelyén a hét minden munkanapján személyesen és telefonon.

Hétfőtől - Csütörtökig: 7:30 - 16:30-ig.

Pénteken: 7:30 - 13:00-ig.