Akadálymentes verzió

Nagy Annamária
Tel: +3630/814-0831

kepek/tamogatoszolgalat/IMG_1785.JPG

A Támogató Szolgálat elsődleges, minden tevékenységet meghatározó feladata a prevenció, az önálló életvezetés támogatása, igazodva a szolgáltatást igénybevevő életkorához, fogyatékossága típusához, mértékéhez, élethelyzetéhez és képességeihez.

Szolgáltatásainkat valamennyi fogyatékossági csoportba tartozó, Nyíregyháza közigazgatási területén belül élő személy (mozgássérült, látássérült, hallássérült, értelmi fogyatékos, autista, halmozottan fogyatékos) igénybe veheti.

Szolgáltatásaink

Személyi segítségnyújtás

• személyi higiéné biztosítása,

• egészségügyi tanácsadás és felügyelet,

• vérnyomás- és vércukormérés,

• gyógyszerek felíratása, kiváltása, adagolása orvosi előírás szerint,

• betegkísérés háziorvoshoz, fogászati kezelésre, egészségügyi szakrendelésre,

• segítségnyújtás bevásárlásban, egyéb hivatalos ügyek intézésében.

Személyi segítségnyújtás térítési díjairól az Egyesület székhelyén az Intézményvezetőnél tájékozódhat:

Információnyújtás

A fogyatékossággal élőket érintő jogszabályokról, speciális rendelkezésekről;  a fogyatékossággal élő emberek érdekvédelmi és szolgáltató szervezeteiről; önkormányzati és egyéb hivatalos ügyekben.

A tájékoztatás módja az egyesület székhelyén, a hét minden munkanapján személyesen és telefonon

Speciális személyszállítás:

Gépjárművünk 8 fő speciális (ezen belül 2 fő kerekesszékes) szállítását biztosítja. 4+3 pontos biztonsági övvel, elektromos emelőszerkezettel, igény szerint személyi segítővel valósítjuk meg a fogyatékossággal élők akadálymentes és biztonságos szállítását. Fekvőbeteg biztonságos szállításhoz rendelkezünk az ahhoz szükséges tárgyi és személyi feltételekkel.

Ezen kívül egy Opel Zafira típusú személygépjármű is rendelkezésre áll a nem súlyosan fogyatékos személyek szállítására.  A szállításnál igény szerint, illetve szakorvosi javaslatra személyi segítőt biztosítunk.

IMG_1797.JPG
  • Egészségügyi intézményekbe (szűrővizsgálatok, kontrollvizsgálatok, laborvizsgálatok, rehabilitációs- fizikoterápiás kezelések),

• gyógycipő-művégtag méretfelvételre történő szállítás,

• hivatalokba történő szállítás,

• munkahelyre, oktatási intézményekbe történő szállítás,

• közösségi, kulturális, családi rendezvényekre történő szállítás,

• Egészségügyi Centrumban történő kezelésekre (szolárium, masszázs, gyógytorna stb.),

• egyéb szállítási igények.

A lift és rámpa nélküli lakóházak, közintézmények esetén, a lépcsőn való biztonságos le- és feljutás biztosítása érdekében lépcsőn járó szerkezettel nyújtunk segítséget sorstársaink számára. Szállítási megrendelés esetén lehetőség szerint előre szíveskedjenek jelezni, amennyiben nem akadálymentes az épület.

A speciális személyszállítás térítési díjáról

az Egyesület székhelyén az Intézményvezetőnél tájékozódhat

Szociálisan rászorult aki:

-magasabb összegű családi pótlékban vagy

- fogyatékossági támogatásban, vagy
- vakok személyi járadékában részesül.

Bővebb információt kérhet az egyesület székhelyén a hét minden munkanapján személyesen és telefonon.

Cím:  4400 Nyíregyháza,
Tiszavasvári út 45-47.

Tel: 0642/410-522     137-es mellék

Ügyfélfogadás ideje:

Hétfőtől - Csütörtökig: 7:30 - 16:30-ig.

Pénteken: 7:30 - 13:00-ig.